Dohoda s Gréckom sa zrejme nedosiahne tento týždeň, uviedol J. Dijsselbloem

Amsterdam 20. mája (TASR) - Šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem považuje za nepravdepodobné, že dohoda medzi veriteľmi a Gréckom sa dosiahne ešte tento týždeň. Informovala o tom agentúra DPA. Na summite v Rige sa bude diskutovať o iných témach, povedal holandský minister financií pre denník De Telegraaf.

Amsterdam 20. mája (TASR) – Šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem považuje za nepravdepodobné, že dohoda medzi veriteľmi a Gréckom sa dosiahne ešte tento týždeň. Informovala o tom agentúra DPA.

Na summite v Rige sa bude diskutovať o iných témach, povedal holandský minister financií pre denník De Telegraaf. Rokovania s Gréckom v Bruseli však priniesli pokrok, uviedol Dijsselbloem pre televíziu Rtl. “Hovorím to však veľmi opatrne.”

Diplomatické kruhy z Bruselu predtým signalizovali, že v Rige by sa mohol položiť základ dohody v spore týkajúcom sa pokračovania finančnej pomoci pre Grécko. Podľa správ z Bruselu aténska vláda prvýkrát predložila komplexný zoznam reforiem.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident François Hollande uviedli, že na štvrtkovom (21. 5.) stretnutí v Rige budú diskutovať aj s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom.

3 lom gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA