ECB: Zisky európskych bánk sú stále nízke

Frankfurt nad Mohanom 25. júna (TASR) - Banky v eurozóne sa ešte stále musia vyrovnávať s nízkymi ziskami, tvrdí Európska centrálna banka (ECB). Informovala o tom agentúra Reuters. Dôvodmi sú krehké oživenie ekonomík regiónu a nízke úrokové sadzby, čo má negatívny vplyv na marže finančných inštitútov, uviedla šéfka bankového dohľadu ECB Daniele Nouyová pred výborom Európskeho parlamentu (EP).

Frankfurt nad Mohanom 25. júna (TASR) – Banky v eurozóne sa ešte stále musia vyrovnávať s nízkymi ziskami, tvrdí Európska centrálna banka (ECB). Informovala o tom agentúra Reuters.

Dôvodmi sú krehké oživenie ekonomík regiónu a nízke úrokové sadzby, čo má negatívny vplyv na marže finančných inštitútov, uviedla šéfka bankového dohľadu ECB Daniele Nouyová pred výborom Európskeho parlamentu (EP).

“Existujú síce signály, že sa situácia zlepšuje, ale je tiež možné, že budú ešte viac musieť prispôsobiť obchodné modely,” uviedla Nouyová. Udeľovanie úverov niektorých inštitútov takisto brzdí vysoký podiel zlých úverov v ich portfóliách. Nouyová neočakáva, že grécka kríza bude mať vplyv na európske banky.

ECB má od vlaňajška na starosti priamy dohľad nad 123 najväčšími bankami v eurozóne.

1 lom gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA