EK: Grécko musí urýchlene predložiť zoznam reforiem, ak chce zostať v eurozóne

Paríž 20. apríla (TASR) - Komisár Európskej únie (EÚ) Pierre Moscovici pre hospodárske a menovú záležitosti vyzval Grécko, aby urýchlene predložilo zoznam reforiem, čo mu umožní zotrvanie v eurozóne. Informovala o tom agentúra Reuters. "Nemám žiaden plán B, mám len plán A, ktorý počíta s tým, že Grécko zostane v eurozóne," uviedol dnes bývalý francúzsky minister financií v rozhovore pre ...

Paríž 20. apríla (TASR) – Komisár Európskej únie (EÚ) Pierre Moscovici pre hospodárske a menovú záležitosti vyzval Grécko, aby urýchlene predložilo zoznam reforiem, čo mu umožní zotrvanie v eurozóne. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Nemám žiaden plán B, mám len plán A, ktorý počíta s tým, že Grécko zostane v eurozóne,” uviedol dnes bývalý francúzsky minister financií v rozhovore pre televíznu stanicu iTele. “Teraz však potrebujeme reformy, aby Grécko zostalo v eurozóne, nemôžeme prekrúcať pravdu. Už nemôžeme strácať čas.”

Grécko musí predložiť zoznam reforiem, ktorý schvália medzinárodní veritelia, aby dostalo zvyšné peniaze zo záchranného programu. Ministri financií eurozóny sa opäť stretnú v piatok (24. 4.) a budú rokovať o ďalšom postupe. Vo výhľade však zatiaľ nie je žiadne riešenie.

Medzinárodný menový fond (MMF) je trošku optimistickejší a vidí istý posun v diskusiách s Aténami. “Už pred niekoľkými dňami sa rokovania medzi gréckou vládou a tromi inštitúciami trochu rozhýbali,” uviedol šéf MMF pre Európu Poul Thomsen v rozhovore pre nemecký denník Handelsblatt. “To je pozitívny vývoj, ktorý vzbudzuje nádeje.” Upozornil však, že rokovania sú ešte stále “ďaleko od cieľa” a musia sa urýchliť, ak sa má dohoda stihnúť načas.

1 lom pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA