EK: Grécko, Taliansko a Chorvátsko nedostatočne registrovali migrantov

Brusel 10. decembra (TASR) - Európska komisia (EK) začala podnikať právne kroky voči Grécku, Taliansku a Chorvátsku kvôli nedostatočnej registrácii migrantov. Informovala o tom dnes agentúra AP. Tamojšie úrady totiž zaregistrovali menej než polovicu z desaťtisícov migrantov, ktorí v uplynulých mesiacoch prišli do niektorej z týchto troch krajín.

Brusel 10. decembra (TASR) – Európska komisia (EK) začala podnikať právne kroky voči Grécku, Taliansku a Chorvátsku kvôli nedostatočnej registrácii migrantov. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Tamojšie úrady totiž zaregistrovali menej než polovicu z desaťtisícov migrantov, ktorí v uplynulých mesiacoch prišli do niektorej z týchto troch krajín. Grécko napríklad podľa údajov Európskej komisie zobralo odtlačky len približne 121.000 osobám spomedzi takmer polmilióna migrantov, ktorí na jeho územie prišli v období medzi 20. júlom a 30. novembrom.

EK síce všetky tri krajiny upozornila na tieto nezrovnalosti približne pred dvoma mesiacmi, dnes však vyhlásila, že jej “obavy neboli účinne vyriešené”. Všetkým trom krajinám preto už zaslala rozhodnutie o porušení práva, čo je prvý krok v procese infringementu, teda procedúre EÚ súvisiacej s možným porušením únijného práva.

2 20 lsi hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA