E.ON predáva nórske ropné a plynové polia ruskému miliardárovi M. Fridmanovi

Düsseldorf 14. októbra (TASR) - Vysoko zadlžený nemecký energetický koncern E.ON predá svoje nórske ropné a plynové polia v Severnom mori ruskému miliardárovi Michailovi Fridmanovi. Informovala o tom agentúra DPA. Nórske operácie v oblasti prieskumu a ťažby získa Dea, čo je dcérska firma Fridmanovej investičnej spoločnosti LetterOne, približne za 1,4 miliardy eur, uviedol dnes E.ON.

Düsseldorf 14. októbra (TASR) – Vysoko zadlžený nemecký energetický koncern E.ON predá svoje nórske ropné a plynové polia v Severnom mori ruskému miliardárovi Michailovi Fridmanovi. Informovala o tom agentúra DPA.

Nórske operácie v oblasti prieskumu a ťažby získa Dea, čo je dcérska firma Fridmanovej investičnej spoločnosti LetterOne, približne za 1,4 miliardy eur, uviedol dnes E.ON.

E.ON dal ropné a plynové polia v Severnom mori na zoznam aktív, ktoré sú na predaj, už pred nejakým časom. Príjmy z predaja koncern potrebuje na zníženie zadlženosti. Portfólio aktív zahŕňa celkovo 43 ťažobných licencií.

LetterOne prevzala firmu Dea, čo bola dcérska firma energetického koncernu RWE na ťažbu ropy a plynu, na jar približne za päť miliárd eur. Dea vlastní podiely asi v 190 licenciách na prieskum a ťažbu ropy a plynu v Európe, na Blízkom východe a v severnej Afrike. Pre Fridmana je nákup v Severnom mori príležitosťou na rozšírenie jeho ropného a plynového portfólia. Prednedávnom musel pre západné sankcie voči Rusku predať svoje polia v britskom Severnom mori, ktoré získal od RWE. Britská vláda mu v apríli na to dala pol roka času.

1 lom gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA