EÚ a Kuba podpíšu dohodu o spolupráci najskôr až na budúci rok

Brusel 22. októbra (TASR) - Rokovania Kuby a Európskej únie o dohode, ktorá má normalizovať ich vzájomné vzťahy a posilniť ich politickú a ekonomickú spoluprácu, sa natiahnu do roku 2016, povedal dnes zdroj z EÚ, na ktorý sa odvoláva tlačová agentúra DPA. Obe strany začali o dohode o spolupráci rokovať v apríli 2014. Šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová počas svojej návštevy ...

Brusel 22. októbra (TASR) – Rokovania Kuby a Európskej únie o dohode, ktorá má normalizovať ich vzájomné vzťahy a posilniť ich politickú a ekonomickú spoluprácu, sa natiahnu do roku 2016, povedal dnes zdroj z EÚ, na ktorý sa odvoláva tlačová agentúra DPA.

Obe strany začali o dohode o spolupráci rokovať v apríli 2014.

Šéfka zahraničnej politiky EÚ Federica Mogheriniová počas svojej návštevy Kuby v marci vyjadrila nádej, že sa Havane a Bruselu “podarí dokončiť rámec pre náš dialóg a dohodu do konca tohto roka”.

Avšak zdroj z EÚ, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, agentúre DPA povedal, že “nie je reálne”, aby sa rokovania dokončili tento rok a že EÚ dúfa v uzavretie dohody s Kubou na budúci rok.

“Radšej budeme mať dobrú dohodu ako včasnú dohodu,” dodal zdroj.

Šieste kolo rokovaní EÚ a Kuby sa uskutoční v Bruseli v dňoch 1.-2. decembra.

Kuba je v súčasnosti jediná latinskoamerická krajina, ktorá nemá uzavretú dohodu s EÚ, hoci má uzavreté bilaterálne dohody s 15 z 28 členských krajín únie.

3 žab gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA