EÚ kvôli kríze na Ukrajine uvalila sankcie na ďalších 13 osôb a 5 organizácií

Brusel 27. novembra (TASR) - Zástupcovia vlád členských krajín Európskej únie sa dnes v Bruseli dohodli na zaradení ďalších 13-tich ukrajinských separatistov a piatich organizácií na "čierny zoznam" sankcií EÚ. Podľa informácií z diplomatického prostredia únie sa sankcionované osoby a skupiny na čierny zoznam dostali kvôli svojej účasti na prehlbovaní krízy na východe Ukrajiny. Mená nových ...

Brusel 27. novembra (TASR) – Zástupcovia vlád členských krajín Európskej únie sa dnes v Bruseli dohodli na zaradení ďalších 13-tich ukrajinských separatistov a piatich organizácií na “čierny zoznam” sankcií EÚ.

Podľa informácií z diplomatického prostredia únie sa sankcionované osoby a skupiny na čierny zoznam dostali kvôli svojej účasti na prehlbovaní krízy na východe Ukrajiny.

Mená nových fyzických osôb a právnických entít, ktorým bude na území únie zmrazený majetok a aktíva a ktoré budú podliehať zákazu cestovania, budú známe v sobotu 29. novembra, po ich oficiálnom zverejnení v Úradnom vestníku Európskej únie.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA