EÚ ponúkla Francúzsku finančnú pomoc pri riešení situácie v Calais

Brusel 3. augusta (TASR) - Európska únia ponúka Francúzsku finančné zdroje a pomoc pri vyrovnávaní sa s rastúcim počtom migrantov, ktorí sa utáborili v blízkosti prístavného mesta Calais na severozápade krajiny, napísala dnes agentúra AP. Hovorkyňa Eurpskej komisie Mina Andreeva v tejto súvislosti povedala, že EÚ môže Francúzsku poskytnúť technickú pomoc prostredníctvom agentúr a núdzového ...

Brusel 3. augusta (TASR) – Európska únia ponúka Francúzsku finančné zdroje a pomoc pri vyrovnávaní sa s rastúcim počtom migrantov, ktorí sa utáborili v blízkosti prístavného mesta Calais na severozápade krajiny, napísala dnes agentúra AP.

Hovorkyňa Eurpskej komisie Mina Andreeva v tejto súvislosti povedala, že EÚ môže Francúzsku poskytnúť technickú pomoc prostredníctvom agentúr a núdzového financovania. Incidenty odohrávajúce sa na hraniciach sú podľa nej “ďalším jasným príkladom potreby väčšej miery solidarity a zodpovednosti” medzi členskými štátmi EÚ.

Európska komisia požaduje od všetkých členských štátov EÚ, aby sa zapojili do prerozdelenia tisícov utečencov zhromažďujúcich sa na území Talianska a Grécka. Británia sa na tomto mechanizme odmietla podieľať.

V prístave Calais na severozápade Francúzska sa noc čo noc pokúšajú africkí a blízkovýchodní utečenci dostať do vlakov smerujúcich zo starého kontinentu cez Eurotunel do Británie. Francúzsko v reakcii na to nasadilo k hraniciam dodatočných policajtov, Británia zasa sľúbila finančnú pomoc a vybudovanie oplotenia.

2 20 clu hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA