EÚ sa možno nepodarí dosiahnuť dohodu s Britániou, varoval Tusk

Valleta 13. novembra (TASR) - Európska únia možno nebude schopná splniť podmienky Británie, na základe ktorých by Londýn zotrval v európskej dvadsaťosmičke, vyjadril obavy predseda Európskej rady Donald Tusk. Napísala to v noci nadnes agentúra AP. Požiadavky Britov sú podľa Tuska "príliš tvrdé".

Valleta 13. novembra (TASR) – Európska únia možno nebude schopná splniť podmienky Británie, na základe ktorých by Londýn zotrval v európskej dvadsaťosmičke, vyjadril obavy predseda Európskej rady Donald Tusk. Napísala to v noci nadnes agentúra AP.

Požiadavky Britov sú podľa Tuska “príliš tvrdé”. Britský premiér David Cameron plánuje do konca roka 2017 usporiadať referendum o členstve Spojeného kráľovstva v únii.

Zachovanie členstva Londýna v EÚ Cameron podporí, pokiaľ sa mu dokonca tohto roka podarí dosiahnuť s Bruselom dohodu o hospodárskych reformách, sprísnení podmienok voľného pohybu osôb, obmedzení byrokracie a iných navrhovaných zmenách, pripomenula AP.

“Neexistujú záruky, že sa nám to podarí dosiahnuť do decembra,” zapochyboval v tejto súvislosti Tusk po štvrtkovom summite o migrácii na Malte. Dodal, že proces vyjednávania s Londýnom “je veľmi, veľmi tvrdá hra”.

2 clu

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA