EÚ vyčlenlla pre sýrskych utečencov v Libanone dodatočných 43 miliónov eur

Brusel 2. novembra (TASR)- Európska komisia (EK) poskytne ďalších 43 miliónov eur ako humanitárnu pomoc na podporu sýrskych utečencov, ktorí sa nachádzajú na území Libanonu. Uviedol to dnes eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia Christos Stylianidis. Stylianidis, ktorý sa nachádza na návšteve v Libanone, v správe pre médiá uviedol, že EÚ musí podporovať Libanon za to, že je ...

Brusel 2. novembra (TASR)- Európska komisia (EK) poskytne ďalších 43 miliónov eur ako humanitárnu pomoc na podporu sýrskych utečencov, ktorí sa nachádzajú na území Libanonu. Uviedol to dnes eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia Christos Stylianidis.

Stylianidis, ktorý sa nachádza na návšteve v Libanone, v správe pre médiá uviedol, že EÚ musí podporovať Libanon za to, že je veľkorysým hostiteľom pre taký veľký počet sýrskych utečencov.

“EÚ prejavuje svoju solidaritu ako najväčší humanitárny darca v reakcii na udalosti v Sýrii. Teraz zvyšujeme našu pomoc tým najviac ohrozeným. Libanon a jeho ľud by mali byť pochválení za to, že hostia viac ako 1,1 milióna sýrskych utečencov,” uviedol komisár. Pripomenul, že sýrski utečenci predstavujú v súčasnosti štvrtinu obyvateľov tejto krajiny.

Financovanie zo strany EÚ má za cieľ pripraviť najzraniteľnejšie kategórie sýrskych utečencov na blížiacu sa zimu. Zaistí poskytovanie opravy útulkov a ich vykurovanie, rovnako ako aj podporu v podobe zdravotnej starostlivosti pre najviac ohrozené rodiny utečencov.

Libanon je dočasným domovom najväčšieho počtu sýrskych utečencov v pomere k počtu jeho obyvateľov. V absolútnych číslach v počte prichýlených sýrskych utečencov sa nachádza na druhom mieste, hneď za Tureckom.

EÚ je so sumou vyše 4,2 miliardy eur v podobe humanitárnej a rozvojovej pomoci hlavným darcom na zmiernenie dopadov sýrskej krízy.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA