EÚ vyzvali na ukončenie bojov v Gaze

Brusel 3. augusta (TASR) - Európska únia dnes vyzvala k ukončeniu "krviprelievania" v Gaze; za jedinú možnú cestu k "dosiahnutiu trvalého mieru" označila politické riešenie prostredníctvom rokovaní medzi palestínskymi a izraelskými vodcami. Informovala o tom agentúra AP. Herman van Rompuy - stály predseda Európskej rady - a José Manuel Barroso - predseda Európskej komisie - dnes vyhlásili, že ...

Brusel 3. augusta (TASR) – Európska únia dnes vyzvala k ukončeniu “krviprelievania” v Gaze; za jedinú možnú cestu k “dosiahnutiu trvalého mieru” označila politické riešenie prostredníctvom rokovaní medzi palestínskymi a izraelskými vodcami. Informovala o tom agentúra AP.

Herman van Rompuy – stály predseda Európskej rady – a José Manuel Barroso – predseda Európskej komisie – dnes vyhlásili, že Európska únia je pripravená podporiť rokovania a obnovu.

Dodali, že “krviprelievanie sa musí zastaviť,” pretože predošlé cykly násilností medzi Hamasom a Izraelom preukázali “limity toho, čo je možné dosiahnuť vojenskou operáciou” – vyrokované riešenie dvoch štátov je podľa nich jediná skutočná cesta vpred.

Palestínski zdravotnícki predstavitelia informovali, že počas takmer štvortýždňovej vojenskej kampane v pásme Gazy zahynulo viac ako 1750 Palestínčanov – väčšina z nich boli civilisti. O život tiež prišlo približne 70 Izraelčanov – takmer všetci boli vojaci.

2 izi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA