EÚ zvažuje rozšíriť zákaz investovania na Kryme

Brusel 10. decembra (TASR) - Európska únia zvažuje rozšíriť zákaz investovania na Kryme, informovala dnes agentúra Reuters, ktorá má k dispozícii návrh dokumentu. Zákaz by sa podľa návrhu vzťahoval na predaj technológií na prieskum ropy a zemného plynu či podnikania firiem EÚ v oblasti cestovného ruchu. Občania členských krajín EÚ by mali taktiež zakázané kupovať alebo financovať spoločnosti ...

Brusel 10. decembra (TASR) – Európska únia zvažuje rozšíriť zákaz investovania na Kryme, informovala dnes agentúra Reuters, ktorá má k dispozícii návrh dokumentu.

Zákaz by sa podľa návrhu vzťahoval na predaj technológií na prieskum ropy a zemného plynu či podnikania firiem EÚ v oblasti cestovného ruchu.

Občania členských krajín EÚ by mali taktiež zakázané kupovať alebo financovať spoločnosti na Kryme, ukrajinskom regióne, ktorý sa v marci pridal k Ruskej federácii.

Podľa EÚ išlo o anexiu a už predtým zakázala dovoz tovaru z polostrova a nové investície do infraštrukturálnych projektov v oblasti dopravy, telekomunikácií a energetiky a do podnikania s ropou a plynom.

1 dod rsc

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA