Eurokomisár Šefčovič chce aj pomocou blogov vyvracať nepravdy o EÚ

Brusel 15. septembra (TASR) – Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie zodpovedný za medziinštitucionálne vzťahy a administratívne záležitosti, uverejnil dnes svoj prvý blog. Snaží sa vyvrátiť názory, že Európska únia nie je verziou komunistickej Rady pre vzájomnú hospodársku pomoc (RVHP).

Komisár pre TASR uviedol, že vo svojich blogoch sa bude snažiť nielen reagovať na súčasné dianie v Európe, ale aj vyvracať mýty či nepravdy, ktoré o EÚ prevládajú.

Slovenský komisár priznal, že viacerí jeho kolegovia sú už dávnejšie aktívni v blogovaní a komunikujú cez sociálne siete, pričom Európska komisia ako inštitúcia sa so sociálnymi sieťami snaží spolupracovať – napríklad s Facebookom v otázke občianskej európskej iniciatívy.

"Zúčastňujem sa rôznych rokovaní a politického života na európskej úrovni, ktorý mi dáva výnimočný pohľad na to, ako sa európske politiky formujú," povedal podpredseda Európskej komisie o svojom zámere poodhaliť zákulisie európskej politiky aj prostredníctvom autorských blogov.

Osloviť chce slovenskú a európsku verejnosť, keďže svoje blogy chce uverejňovať v slovenčine a angličtine.

"Navštevujem národné parlamenty, kde sa neraz stretávam s rôznymi stereotypmi a názormi na EÚ. S rôznymi mýtmi až nepravdami, a mám pocit, že na to treba zareagovať," povedal slovenský komisár a dodal, že nielen Slováci, ale aj iní Európania si málokedy uvedomujú, čo všetko EÚ pre Európu priniesla.

"Berieme to ako samozrejmosť. Neuvedomujeme si, aké je to dôležité a krehké zároveň," povedal o procese európskej integrácie. Jeho odkazom je, aby boli ľudia k Európe féroví. A taký je aj názov jeho prvého blogu, ktorý uverejnil na stránke Európskej komisie – Buďme k Európe féroví (http://blogs.ec.europa.eu/sefcovic/sk).

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA