Europarlament pokutoval poslancov za nacistické pozdravy a tričko s Hitlerom

Brusel 27. októbra (TASR) - Európsky parlament (EP) vyvodil postih voči talianskemu poslancovi, ktorý prišiel na plenárne zasadnutie pred dvoma týždňami oblečený v tričku s obrázkom kombinujúcim podobizne nacistického vodcu Adolfa Hitlera a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Talian Gianluca Buonanno tiež počas rozpravy v prítomnosti Merkelovej použil nacistický pozdrav, pripomína agentúra ...

Brusel 27. októbra (TASR) – Európsky parlament (EP) vyvodil postih voči talianskemu poslancovi, ktorý prišiel na plenárne zasadnutie pred dvoma týždňami oblečený v tričku s obrázkom kombinujúcim podobizne nacistického vodcu Adolfa Hitlera a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Talian Gianluca Buonanno tiež počas rozpravy v prítomnosti Merkelovej použil nacistický pozdrav, pripomína agentúra AP.

Podľa dnešného vyhlásenia EP udelili Buonannovi pokutu vo výške 3060 eur, ako aj desaťdňový zákaz vykonávať poslanecké aktivity okrem hlasovania.

Rovnaký postih vyvodili aj voči poľskému europoslancovi Januszovi Korwinovi-Mikkemu, ktorý použil na pôde parlamentu nacistický pozdrav ešte v júli. Korwin-Mikke tiež hovoril o migrantoch ako o “ľudskom odpade”, dodáva AP.

2 svi dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA