Europoslanci si minútou ticha uctili obete sýrskych represií

Štrasburg/Brusel 12. marca (TASR) – Minútou ticha na počet obetí vládnych represií v Sýrii začali dnes večer svoje plenárne zasadanie poslanci Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu.

V stanovisku pre médiá, ktoré poskytla druhá najväčšia parlamentná frakcia – skupina socialistov a demokratov (S&D) – sa uvádza, že europoslanci si tak chcú uctiť obete občianskeho útlaku v Sýrii a najmä v meste Homs, ktoré je pravidelne ostreľované vládnymi silami. Minúta ticha je zároveň signálom pre kriminálny režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada, že Európska únia nebude ignorovať krvavé dianie v tejto krajine.

Skupina S&D uviedla, že dnešné vzdanie úcty obetiam sýrskeho režimu je potvrdením pokračujúcej podpory pre odvážny boj obyvateľov Sýrie za slobodu a demokraciu. Avšak iba slová na podporu utláčaných ľudí už podľa S&D nestačia.

„Nastal čas, aby Európska únia zašla ďalej ako je vydávanie stanovísk, EÚ by mala prejsť ku konkrétnym činom,“ uviedla podpredsedníčka skupiny S&D Véronique De Keyserová. Belgická europoslankyňa však nespresnila, aké konkrétne opatrenia by mala EÚ voči Sýrii prijať.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) juh

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA