Európsky týždeň športu má motivovať ľudí k tomu, aby sa viac hýbali

Bratislava 7. septembra (TASR) - V Európe vrátane Slovenska nešportuje viac ako 40 percent ľudí. K fyzickej aktivite ich má motivovať Európsky týždeň športu, ktorý sa začal dnes a potrvá do 13. septembra. Na Slovensku ho odštartoval šéf Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek, členka Medzinárodného olympijského výboru a národná ambasádorka projektu Európsky týždeň športu Danka ...

Bratislava 7. septembra (TASR) – V Európe vrátane Slovenska nešportuje viac ako 40 percent ľudí. K fyzickej aktivite ich má motivovať Európsky týždeň športu, ktorý sa začal dnes a potrvá do 13. septembra.

Na Slovensku ho odštartoval šéf Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek, členka Medzinárodného olympijského výboru a národná ambasádorka projektu Európsky týždeň športu Danka Barteková viceprezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Vladimír Miller a predseda Nadácie SOV Anton Siekel.

Európsky týždeň športu predstavuje novú iniciatívu Európskej komisie na podporu športu a pohybovej aktivity v celej Európe. Celoeurópska kampaň bude Európanov inšpirovať k aktivite nielen v priebehu tohto týždňa, ale počas celého roka. Národnými ambasádormi projektu Európsky týždeň športu sú členka Medzinárodného olympijského výboru a bronzová medailistka z OH 2012 v Londýne, strelkyňa Danka Barteková a úspešný triatlonista Richard Varga.

“Pohyb je dôležitou súčasťou života každého z nás. Má pozitívny vplyv nielen na naše fyzické zdravie, ale aj na psychickú pohodu. V Európe, ako aj na Slovensku, viac ako 40 percent ľudí vôbec nešportuje. Aj preto Európska komisia organizuje prvý Európsky týždeň športu s cieľom informovať o prínosoch pohybových aktivít, inšpirovať ľudí, aby športovali, a uľahčiť im prístup k športu,” vysvetlil Chrenek. Verí, že Európsky týždeň športu prispeje k tomu, aby viac ľudí športovalo.

V Bratislave Európsky týždeň športu vyvrcholí podujatím “Bratislava, športujúce mesto”. Počas jedného dňa v Sade Janka Kráľa poskytne návštevníkom možnosť aktívne si vyskúšať viac ako 30 športových aktivít a tréningov.

Ukážkové tréningy budú prebiehať pod vedením takých mien ako Tomi Kid Kovács, Nikki Papavasiliou (tréner ŠK Slovan) a ďalších. Súčasťou podujatia bude aj kultúrny program na hlavnom pódiu, autogramiáda viacerých športových osobností a slovenských olympionikov ako Martina Kohlová (rýchlostná kanoistika) alebo Richard Nagy (plávanie).

vik vs

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA