Ewa Kopaczová: Poľsko prijme iba symbolický počet utečencov

Varšava 20. septembra (TASR) - Poľská premiérka Ewa Kopaczová dnes povedala, že Poľsko prijme iba symbolický počet utečencov, oveľa menej, ako keď v 90. rokoch prijalo vyše 80.000 Čečencov. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters. V oznámení, ktoré urobila pred mimoriadnym summitom EÚ k migračnej kríze, plánovaným na stredu, Kopaczová zopakovala, že Poľsko prijme iba utečencov a neprijme ...

Varšava 20. septembra (TASR) – Poľská premiérka Ewa Kopaczová dnes povedala, že Poľsko prijme iba symbolický počet utečencov, oveľa menej, ako keď v 90. rokoch prijalo vyše 80.000 Čečencov.

Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

V oznámení, ktoré urobila pred mimoriadnym summitom EÚ k migračnej kríze, plánovaným na stredu, Kopaczová zopakovala, že Poľsko prijme iba utečencov a neprijme ekonomických migrantov.

“Môžem dnes povedať, že ich nebude príliš veľa. Rozhodne oveľa menej ako v 90. rokoch, kedy Poľsko prijala vyše 80.000 utečencov z Čečenska,” povedala premiérka vo vysielaní verejnoprávnej televízie.

“Počet utečencov, ktorých by sme prijali, je symbolický, predstavuje iba malú časť celku,” dodala.

Kopaczová sa skoršie v septembri vyjadrila, že Poľsko zvažuje zvýšenie počtu migrantov, ktorých je ochotné prijať, z pôvodne deklarovaných 2000.

1 žab

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA