FICO: Postoj strán k eurovalu bude základným predpokladom pri zostavovaní vlády

Bratislava 31. januára (TASR) – Postoj politických strán k trvalému eurovalu sa stane základným predpokladom pri zostavovaní vlády po tohtoročných marcových voľbách. Na dnešnej tlačovej konferencii na to upozornil šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico.

"Očakávame od ostatných strán, aby povedali, aký postoj majú k tejto téme," konštatoval Fico. Pripomenul, že jeho strana trvalý euroval podporuje a poskytne všetky hlasy na to, aby bol trvalý euroval v parlamente ratifikovaný.

Slovensko tak musí zostať v eurozóne, musí byť naviazané na silné ekonomiky Nemecka či Francúzska. Smer-SD má zároveň pozitívny postoj k pripravovanej fiškálnej dohode. "Ak má fungovať eurozóna a euro má byť úspešné, tak musí existovať takáto dohoda," uviedol.

Dodal tiež, že rozhovory na poslednom summite, ako aj hlasy z Medzinárodného menového fondu (MMF) smerujú k tomu, že samotné škrtanie nie je receptom na súčasnú situáciu. "Je to jasná facka pravici," zdôraznil s tým, že tieto kroky vedú k stagnácii ekonomického rastu, vyššej inflácii a rastu nezamestnanosti.

emu gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA