FINANCIE: Dôvera investorov v eurozóne klesla v júni na 4-mesačné minimum

Brusel 8. júna (TASR) - Dôvera investorov v eurozóne klesla v júni na 4-mesačné minimum. Informovala o tom agentúra RTTNews. Index dôvery investorov pre eurozónu think-tanku Sentix v júni 2015 padol na 17,1 bodu z 19,6 bodu v máji.

Brusel 8. júna (TASR) – Dôvera investorov v eurozóne klesla v júni na 4-mesačné minimum. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Index dôvery investorov pre eurozónu think-tanku Sentix v júni 2015 padol na 17,1 bodu z 19,6 bodu v máji. To je najmenej od februára, keď index klesol až na 12,4 bodu. Experti očakávali, že index v júni dosiahne 18,9 %. Jeho úroveň však stále signalizuje zotavovanie ekonomiky menovej únie.

Index hodnotenia aktuálnej situácie sa v júni znížil na 11,8 bodu z 13 bodov v máji. Index očakávaní klesol na 22,5 bodu z 26,5 bodu.

Sentix uviedol, že dynamika nemeckej ekonomiky, ktorá je najväčšou v eurozóne, sa spomaľuje. Index dôvery investorov a rovnako ako jeho subkomponent, index očakávaní, klesli v júni už tretí mesiac po sebe. Index dôvery investorov pre Nemecko sa v júni znížil na 26,8 bodu z 28,2 bodu.

Podľa investorov kombinácia silnejšieho eura, ochladzovania globálnej ekonomiky a vyššie dlhodobé výnosy majú negatívny vplyv predovšetkým na Nemecko.

12 lom pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA