FINANCIE: ECB podľa očakávania nezmenila úrokové sadzby

Frankfurt nad Mohanom 3. septembra (TASR) - Európska centrálna banka v súlade s očakávaniami nezmenila úrokové sadzby. Informovala o tom ECB na svojej internetovej stránke. Rada guvernérov ECB na svojom dnešnom zasadnutí ponechala kľúčový úrok na historickom minime 0,05 %. Depozitná sadzba zostala na úrovni -0,20 % a sadzba pre jednodňové refinančné operácie na úrovni 0,30 %. Prezident ECB ...

Frankfurt nad Mohanom 3. septembra (TASR) – Európska centrálna banka v súlade s očakávaniami nezmenila úrokové sadzby. Informovala o tom ECB na svojej internetovej stránke.

Rada guvernérov ECB na svojom dnešnom zasadnutí ponechala kľúčový úrok na historickom minime 0,05 %. Depozitná sadzba zostala na úrovni -0,20 % a sadzba pre jednodňové refinančné operácie na úrovni 0,30 %.

Prezident ECB Mario Draghi by mal na tlačovej konferencii zverejniť aktualizovanú inflačnú prognózu. Experti počítajú s tým, že ECB ju zníži. To znamená, že program nákupu dlhopisov, ktorý banka spustila v marci, zatiaľ míňa cieľ, ktorým je práve zrýchlenie dlhodobo slabého rastu spotrebiteľských cien. Hlavným dôvodom sú pretrvávajúce nízke ceny energií.

12 20 lom pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA