FINANCIE: EK neočakáva žiadne rozhodnutie počas telekonferencie o Grécku

Brusel 7. augusta (TASR) - Európska komisia (EK) neočakáva žiadne rozhodnutie počas dnešnej telekonferencie štátnych tajomníkov ministerstiev financií členských štátov Európskej únie (EÚ), ktorí budú diskutovať o stave rokovaní o treťom záchrannom úvere pre Grécko. Informovala o tom agentúra Reuters. Hovorkyňa EK Mina Andreeva uviedla, že dnešná konferencia bude skôr príležitosťou získať od ...

Brusel 7. augusta (TASR) – Európska komisia (EK) neočakáva žiadne rozhodnutie počas dnešnej telekonferencie štátnych tajomníkov ministerstiev financií členských štátov Európskej únie (EÚ), ktorí budú diskutovať o stave rokovaní o treťom záchrannom úvere pre Grécko. Informovala o tom agentúra Reuters.

Hovorkyňa EK Mina Andreeva uviedla, že dnešná konferencia bude skôr príležitosťou získať od inštitúcií najnovšie informácie o priebehu a pokroku na rokovaniach s Gréckom.

“Neočakávame žiadne konkrétne rozhodnutie,” uviedla a dodala, že experti veriteľov pracujú s gréckymi partnermi na návrhu memoranda o treťom záchrannom programe v hodnote 86 miliárd eur.

Vláda v Aténach aj medzinárodní veritelia potvrdili, že rokovania už vstúpili do druhej fázy. Grécko sa urýchlene potrebuje dohodnúť s veriteľmi, aby mohlo 20. augusta vyrovnať svoj dlh voči Európskej centrálnej banke (ECB). Ak tento termín nestihne, bude musieť požiadať Európsku úniu (EÚ) o ďalší preklenovací úver.

Grécky premiér Alexis Tsipras v stredu (5.8.) vyhlásil, že obe strany sú blízko k uzavretiu dohody. A minister financií Euklid Tsakalotos podľa vlastných slov verí, že Aténam sa podarí uzavrieť rokovania s veriteľmi o treťom záchrannom balíku ešte tento týždeň.

1 20 bal gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA