Európa sa nemôže spoliehať na USA, že jej pomôžu vyriešiť krízu

Miláno 3. januára (TASR) – Európa si musí vyriešiť dlhovú krízu v eurozóne sama, nemôže sa spoliehať na nijakú pomoc Spojených štátov. Pre dnešné vydanie talianskeho denníka La Stampa to povedal uchádzač o nomináciu republikánov na úrad amerického prezidenta Mitt Romney. Dodal, že "Spojené štáty sa musia starať o svoju krízu a nechcú dávať doláre na záchranu Európy".

Romney, bývalý guvernér štátu Massachusetts povedal, že si uvedomuje, že kolaps Európy by mal "ďalekosiahle dôsledky" pre svetovú ekonomiku. Je v záujme Washingtonu, aby katastrofa nenastala.

"Ale nie je našou úlohou, aby k nej nedošlo," pokračoval Romney. "Európania majú povinnosť vyriešiť svoju krízu s tým, čo majú k dispozícii." Podľa neho majú Nemecko, Francúzsko a Taliansko všetky zdroje na to, aby splatili svoje dlhy, vyriešili krízu dôvery, investovali a odštartovali nový rast, najlepšie prostredníctvom reálneho trhového hospodárstva.

Dnes sa v štáte Iowa uskutočnia prvé primárky republikánov v prezidentskej kampani 2012. Romney sa bude uchádzať o hlasy Iowanov spolu s Rickom Santorumom a Ronom Paulom.

Informovala o tom agentúra Reuters.

1 jns pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA