FINANCIE: Euroskupina potvrdzuje, že o vylúčení Grécka z eurozóny neuvažuje

Riga 25. apríla (TASR) - Euroskupina ministrov financií sa napriek stagnujúcimi rokovaniam o gréckom programe reforiem a neustálemu posúvaniu termínu jeho schválenia nezaoberá scenárom vystúpenia Atén z eurozóny, takzvaným grexitom. Informuje o tom DPA. Viacerí ministri financií dnes v Rige, kde v piatok (24.4.) rokovali o Grécku, zhodne odmietli špekulácie o možnom "pláne B" pre krajinu.

Riga 25. apríla (TASR) – Euroskupina ministrov financií sa napriek stagnujúcimi rokovaniam o gréckom programe reforiem a neustálemu posúvaniu termínu jeho schválenia nezaoberá scenárom vystúpenia Atén z eurozóny, takzvaným grexitom. Informuje o tom DPA.

Viacerí ministri financií dnes v Rige, kde v piatok (24.4.) rokovali o Grécku, zhodne odmietli špekulácie o možnom “pláne B” pre krajinu. Podľa informácií, ktoré prenikli z rokovacej sály, jedna malá krajina predniesla tento návrh v diskusii. Grécky minister financií Janis Varufakis ho však rozhorčene odmietol.

“Existuje len jeden plán: Grécko v eure, Grécko v Európe a v euroskupine,” povedal francúzsky minister financií Michel Sapin. V piatok rokovala euroskupina o pláne A. “Lebo nejestvuje nijaký plán B, C, D alebo E,” dodal. Rakúsky minister Hans Jörg Schelling potvrdil, že euroskupina sa zhodla na tom, aby sa urobilo všetko pre zotrvanie Grécka v EÚ a aj v eurozóne.

Slovinský minister Dušan Mramor však žiadal, aby sa urobila príprava aj pre prípad, že sa včas nedosiahne zhoda o reformnom balíku alebo o novom programe pomoci Aténam. “Plán B môže byť všetkým,” poznamenal. Varufakis podľa britského denníka Financial Times obvinil Mramora, že je “hlboko protieurópsky”.

3 jns ed

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA