Ministri financií EÚ zrušili stredajšiu schôdzku, ostatné sa nemenia

Brusel 25. októbra (TASR) – Ministri financií Európskej únie (EÚ) zrušili plánovanú stredajšiu (26.10.) schôdzku, summit lídrov Európskej únie (EÚ), lídrov eurozóny a ministrov financií eurozóny sa však uskutoční podľa plánu. Oznámil to dnes hovorca prezidenta Európskej rady Hermana Van Rompuya.

Schôdzku ministrov financií EÚ (Ecofin) Poľsko ako predsedajúca krajina EÚ zrušilo, pretože sa nepodarilo dohodnúť na detailoch ku kľúčovým otázkam, o ktorých sa na schôdzke malo rokovať, uviedli pre agentúru Reuters zdroje z EÚ.

Podľa hovorcu by sa však ministri financií eurozóny mali pred summitom lídrov EÚ stretnúť tak, ako sa plánovalo a ministri financií EÚ by sa mali zísť v najbližších dňoch, aby dopracovali detaily návrhov, o ktorých sa rozhodne v stredu večer. "Ministri financií (EÚ) by sa mohli zísť v najbližších dňoch, aby doladili dohody, ktoré budú prijaté zajtra," povedal hovorca s tým, že nový summit sa už neplánuje.

Lídri EÚ by na summite v stredu mali dotiahnuť detaily ku komplexnému plánu na riešenie dlhovej krízy vrátane návrhov na zvýšenie podielu súkromného sektora na pomoci Grécku, rekapitalizácie európskych bánk a posilnenia Európskeho fondu finančnej stability.

Informovala o tom agentúra Reuters.

1 dan pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA