FINANCIE: Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny v máji klesol

Frankfurt nad Mohanom 20. júla (TASR) - Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny zaznamenal v máji pokles, čo je do veľkej miery dôsledok poklesu prebytku na primárnom účte. Informoval o tom portál RTTNews, ktorý sa odvolal na údaje Európskej centrálnej banky (ECB). Prebytok na bežnom účte platobnej bilancie na sezónne upravenej báze klesol v máji na 18 miliárd eur z 24 miliárd eur v ...

Frankfurt nad Mohanom 20. júla (TASR) – Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny zaznamenal v máji pokles, čo je do veľkej miery dôsledok poklesu prebytku na primárnom účte. Informoval o tom portál RTTNews, ktorý sa odvolal na údaje Európskej centrálnej banky (ECB).

Prebytok na bežnom účte platobnej bilancie na sezónne upravenej báze klesol v máji na 18 miliárd eur z 24 miliárd eur v predchádzajúcom mesiaci. Prebytok v obchode s tovarom klesol z 28,4 miliardy eur na 23,9 miliardy eur, na druhej strane, prebytok v bilancii služieb sa zvýšil z 3,6 miliardy na 6,3 miliardy eur.

Prebytok účtu primárnych príjmov dosiahol 1,1 miliardy eur, zatiaľ čo v apríli predstavoval 5,3 miliardy eur. Deficit na účte sekundárnych príjmov sa nemenil a zotrval na aprílovej hodnote 13,3 miliardy eur.

Na neupravenej báze zaznamenal prebytok bežného účtu platobnej bilancie prudký pokles. Zatiaľ čo v apríli predstavoval 22 miliárd eur, v máji to bolo len 3,5 miliardy eur.

12 dan zll

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA