FINANCIE: Rokovania o znížení dlhu by odstrihli Atény od kapitálového trhu

Berlín 26. januára (TASR) - Šéf Ústavu nemeckého hospodárstva (IW) Michael Hüther varoval budúcu grécku vládu pred novým odpustením časti dlhu krajine, informovala agentúra DPA. Hüther uviedol, že ak Atény budú trvať na rokovaniach o tom so svojimi veriteľmi, Grécko stratí prístup na kapitálový trh, "a to na dlhý čas". K ďalšiemu priebehu vývoja gréckej dlhovej krízy zaujal Hüther zdržanlivý ...

Berlín 26. januára (TASR) – Šéf Ústavu nemeckého hospodárstva (IW) Michael Hüther varoval budúcu grécku vládu pred novým odpustením časti dlhu krajine, informovala agentúra DPA. Hüther uviedol, že ak Atény budú trvať na rokovaniach o tom so svojimi veriteľmi, Grécko stratí prístup na kapitálový trh, “a to na dlhý čas”.

K ďalšiemu priebehu vývoja gréckej dlhovej krízy zaujal Hüther zdržanlivý postoj. “Nejestvuje nijaký plán na to, čo sa má teraz robiť,” povedal šéf WI pre DPA. “Veľkou chybou, ktorej by sa mohla Európa teraz dopustiť, by bolo, keby o málo ustúpila.”

Ekonóm považuje “za málo pravdepodobný” odchod Grécka z eurozóny. “Vystúpenie je pre Grécko horšou alternatívou ako pre eurozónu,” uviedol Hüther. V tom prípade by muselo platiť dovozy v tvrdých menách, v dolároch a eurách alebo iných, čím by si Gréci navodili prudký pokles životnej úrovne.

3 jns gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA