Fischer: Rakúsko si nepraje budovanie nových hraníc uprostred Európy

Nikózia 3. novembra (TASR) - Rakúsko si nepraje budovanie "nových hraníc" vo vnútri Európskej únie za účelom kontrolovania prílevu migrantov utekajúcich pred vojnou v Sýrii, uviedol dnes rakúsky prezident Heinz Fischer na návšteve Cypru. Viedeň podľa neho súhlasila s tým, že vonkajšie hranice EÚ by mali byť lepšie monitorované a chránené. Európska dvadsaťosmička sa však nemôže "vrátiť do čias,...

Nikózia 3. novembra (TASR) – Rakúsko si nepraje budovanie “nových hraníc” vo vnútri Európskej únie za účelom kontrolovania prílevu migrantov utekajúcich pred vojnou v Sýrii, uviedol dnes rakúsky prezident Heinz Fischer na návšteve Cypru.

Viedeň podľa neho súhlasila s tým, že vonkajšie hranice EÚ by mali byť lepšie monitorované a chránené. Európska dvadsaťosmička sa však nemôže “vrátiť do čias, keď železná opona” oddeľovala európske štáty, upozornil Fischer, ktorého citovala agentúra AP.

Do Rakúska už vstúpili “státisíce” utečencov, povedal prezident Fischer po rokovaniach s cyperským partnerom Nikosom Anastasiadisom v hlavnom meste Nikózia. Viedeň pracuje s Berlínom na tom, aby spoločne zvládli bremeno prijímania utečencov, dodal Fischer.

Rakúsko patrí medzi hlavných kritikov Maďarska za rozhodnutie vybudovať pozdĺž svojich hraníc oplotenie, dodala AP.

2 clu jam

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA