Grécko: Demonštrovalo sa proti úspornej politike, premiér predložil nové návrhy

Atény/Brusel 21. júna (TASR) - Tisíce Grékov demonštrovali dnes v Aténach proti úspornej politike a za tvrdý postoj vlády premiéra Alexisa Tsiprasa voči medzinárodným veriteľom. Dejiskom protestnej demonštrácie pod mottom Proti úsporným opatreniam bolo priestranstvo pred parlamentnom krajiny v hlavnom meste. Účastníci skandovali heslá ako Stop privatizácii, viacerí vyzývali na vystúpenie ...

Atény/Brusel 21. júna (TASR) – Tisíce Grékov demonštrovali dnes v Aténach proti úspornej politike a za tvrdý postoj vlády premiéra Alexisa Tsiprasa voči medzinárodným veriteľom.

Dejiskom protestnej demonštrácie pod mottom Proti úsporným opatreniam bolo priestranstvo pred parlamentnom krajiny v hlavnom meste. Účastníci skandovali heslá ako Stop privatizácii, viacerí vyzývali na vystúpenie Grécka z eurozóny a na “rozchod” s veriteľmi, informovala tlačová agentúra DPA.

Na podujatí nechýbali sympatizanti premiérovej vládnucej strany, predstavitelia odborov štátnych zamestnancov ani početných mimoparlamentných ľavicových organizácií. To isté platí aj o pravicovej populistickej koaličnej strane Anel, ktorá je od januára pri moci spoločne s Tsiprasovou Syrizou.

V Bruseli sa dnes večer zišli predstavitelia medzinárodných veriteľov Grécka, aby rokovali o súčasnej situácii v predvečer na pondelok zvolaného mimoriadneho summitu členských krajín Európskej únie.

Predseda gréckej vlády Alexis Tsipras v priebehu soboty a dnešného dňa telefonicky hovoril nielen s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom, ale aj francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom a nemeckou spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorým podľa oficiálnych gréckych zdrojov predložil návrh “definitívneho riešenia dlhovej krízy”.

3 12 le gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA