Grécko dostane od EÚ 80 miliónov eur na ubytovanie migrantov

Atény 14. decembra (TASR) - Európska únia prisľúbila, že poskytne gréckym úradom 80 miliónov eur na zabezpečenie ubytovania pre migrantov a žiadateľov o azyl, ktorí uviazli v Grécku na ceste do západnej Európy. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Eurokomisárka pre rozpočet a ľudské zdroje Kristalina Georgievová dnes podpísala dohodu o programe štátom dotovaného bývania, ktorý má byť ...

Atény 14. decembra (TASR) – Európska únia prisľúbila, že poskytne gréckym úradom 80 miliónov eur na zabezpečenie ubytovania pre migrantov a žiadateľov o azyl, ktorí uviazli v Grécku na ceste do západnej Európy. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Eurokomisárka pre rozpočet a ľudské zdroje Kristalina Georgievová dnes podpísala dohodu o programe štátom dotovaného bývania, ktorý má byť spustený na budúci rok.

Migranti budú v rámci tohto programu napríklad dostávať poukážky na hotelové ubytovanie alebo povolenie nasťahovať sa do neobývaných bytov.

Tisíce žiadateľov o azyl v súčasnosti obývajú objekty postavené pre letnú olympiádu v Aténach z roku 2004. Mnohí prespávajú v stanoch, ktoré si postavili na aténskych námestiach a v parkoch.

Do Grécka tento rok dorazilo už viac ako 750.000 utečencov, ktorí potom prevažne pokračovali cez Balkán ďalej do západnej a severnej Európy. V novembri však viaceré balkánske krajiny sprísnili hraničné kontroly a na svoje územie začali vpúšťať už len občanov Sýrie, Iraku a Afganistanu.

2 20 rsc dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA