HOSPODÁRSTVO: EK odporučila Maďarsku znížiť mimoriadne dane

Brusel/Budapešť 13. mája (TASR) - Európska komisia (EK) odporučila Maďarsku, aby urobilo fiškálne korekcie, aby znížilo mimoriadne dane, namiesto verejnoprospešných prác financovalo aktívny pracovný trh a aby podporilo účasť Rómov vo vzdelávaní. Informovala o tom agentúra MTI. V dokumente na svojej internetovej stránke EK zverejnila odporúčania v oblasti hospodárskej politiky pre všetky ...

Brusel/Budapešť 13. mája (TASR) – Európska komisia (EK) odporučila Maďarsku, aby urobilo fiškálne korekcie, aby znížilo mimoriadne dane, namiesto verejnoprospešných prác financovalo aktívny pracovný trh a aby podporilo účasť Rómov vo vzdelávaní. Informovala o tom agentúra MTI.

V dokumente na svojej internetovej stránke EK zverejnila odporúčania v oblasti hospodárskej politiky pre všetky členské krajiny.

Maďarsku EK navrhla, aby prijalo opatrenia na návrat k normálnemu financovaniu hospodárstva, aby znížilo mimoriadne dane, ktoré deformujú trh, aby financie určené na verejnoprospešné práce presmerovalo na opatrenia podporujúce aktívny pracovný trh, a aby vo vzdelávaní zvýšilo podiel ekonomicky slabších skupín, najmä Rómov.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach) pop

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA