HOSPODÁRSTVO: Medziročná miera inflácie v eurozóne je v apríli nulová

Luxemburg 30. apríla (TASR) - Medziročná miera inflácie v krajinách eurozóny by mala v apríli dosiahnuť nulovú úroveň. To znamená, že mierne vzrástla a dostala sa zo záporných čísiel, keďže v marci bola na úrovni -0,1 %. Vyplýva to z prvého odhadu, ktorý dnes na svojej internetovej stránke zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat. Čo sa týka jednotlivých položiek, ceny služieb v regióne, ...

Luxemburg 30. apríla (TASR) – Medziročná miera inflácie v krajinách eurozóny by mala v apríli dosiahnuť nulovú úroveň. To znamená, že mierne vzrástla a dostala sa zo záporných čísiel, keďže v marci bola na úrovni -0,1 %. Vyplýva to z prvého odhadu, ktorý dnes na svojej internetovej stránke zverejnil európsky štatistický úrad Eurostat.

Čo sa týka jednotlivých položiek, ceny služieb v regióne, ktorý platí eurom, sa v apríli zvýšili o 0,9 %, teda menej ako v marci, keď vzrástli o 1 %.

Zároveň sa medziročné tempo rastu cien potravín, alkoholu a tabakových výrobkov podľa prvého odhadu v apríli zrýchlilo na 0,9 % z marcových 0,6 %, zatiaľ čo ceny priemyselných produktov bez energetického sektora po marcovej stagnácii tento mesiac stúpli o 0,1 %.

Iba ceny energií v apríli klesli, a to o 5,8 %, čo je menej ako v marci, keď sa medziročne prepadli o 6 %.

12 bal zll

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA