I. ŠTEFANEC: Ak by som musel byť v zahraničí, využil by som možnosť voliť

Bratislava 12. januára (TASR) - Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH, EĽS) vyzýva všetkých občanov SR, ktorí sa budú v čase konania parlamentných volieb zdržiavať v zahraničí, aby využili svoje volebné právo. Registrácia na voľby zo zahraničia je možná už len do piatka 15. januára. "Každý dospelý občan má právo rozhodovať o ďalšom smerovaní Slovenska.

Bratislava 12. januára (TASR) – Poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH, EĽS) vyzýva všetkých občanov SR, ktorí sa budú v čase konania parlamentných volieb zdržiavať v zahraničí, aby využili svoje volebné právo. Registrácia na voľby zo zahraničia je možná už len do piatka 15. januára.

“Každý dospelý občan má právo rozhodovať o ďalšom smerovaní Slovenska. Aj tým, ktorí sa dlhodobo zdržiavajú v zahraničí by malo záležať na tom, ako budú žiť jeho príbuzní, priatelia a ako bude vyzerať krajina, keď sa do nej raz vráti.”

Podľa Štefanca sú najvýznamnejšími dôvodmi, prečo Slováci odchádzajú do zahraničia nedostatok pracovných miest, zlé podnikateľské prostredie a hľadanie kvalitnejšieho vzdelania. “V súčasnosti pracuje v zahraničí, podľa odhadov, viac ako 130 000 Slovákov. Ich skutoční počet, spolu s tými, ktorí študujú, bude ešte oveľa vyšší. Verím, že väčšina z nich by radšej pracovala, žila, či študovala doma. Účasť na voľbách je najlepší spôsob, ako prispieť k zlepšeniu situácie na Slovensku.”

Slovenský europoslanec upozorňuje na možnosť zaslať žiadosť o vykonanie volieb zo zahraničia elektronicky. “Som rád, že iniciatíva slovensko.digital vytvorila aplikáciu, ktorá umožní pohodlné odoslanie žiadosti emailom. Ak by som sa v čase volieb nachádzal v zahraničí, určite by som ju využil.”

TASR informoval lokálny asistent Ivana Štefanca – Michal Ďurman.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

gru

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA