Začal sa Európsky týždeň elektronických zručností

Bratislava 26. marca (TASR) – Európsky týždeň elektronických zručností 2012, podporovaný Európskou komisiou (EK), sa dostáva do najdôležitejšieho obdobia svojej kampane. Počas tohto týždňa v 37 krajinách Európskej únie (EÚ) prebehnú najrôznejšie aktivity venované elektronickým zručnostiam. Na Slovensku napríklad vyhodnotia IT Fitness test a vyhodnotí sa aj národné kolo súťaže sieťových akadémií NAG.

Program Európsky týždeň elektronických zručností 2012 dopĺňa ďalšie popredné aktivity komisie, akou je napríklad „Agenda pre nové zručnosti a pracovné miesta“, ktoré majú odstrániť nesúlad medzi vzdelávacím systémom a trhom práce a zlepšiť zamestnanosť mladých ľudí v Európe.

Počas Týždňa elektronických zručností a až do konca mája 2012 sa uskutočnia stovky podujatí. Všetky najnovšie informácie o rôznych podujatiach, pracovných a školiacich príležitostiach v každej zúčastnenej krajine, ale aj o príležitostiach stretnúť sa s partnermi z oblasti priemyslu a sektoru školstva, ktorí sa pridali k tejto kampani, sa nachádzajú na webovej stránke http://eskills-week.ec.europa.eu.

Do celonárodného testovania IT FITNESS TEST sa na Slovensku zapojilo viac ako 35 000 respondentov. V strede tohto týždňa vyhlásia aj víťazov súťaže študentov Sieťových akadémií NAG 2012, ktorej národné kolo sa koná dnes na Technickej univerzite v Košiciach.

„NAG je dobre známa a populárna súťaž študentov sieťových akadémií. Umožňuje študentom stredných a vysokých škôl prezentovať svoje vedomosti v oblasti počítačových sietí. Jednotlivci a tímy súťažia v kategóriách na rôznej úrovni zložitosti,“ uviedol František Jakab, koordinátor Sieťového akademického programu Cisco na Slovensku, ktorý je jednou z najúspešnejších vzdelávacích iniciatív v oblasti nových foriem vzdelávania.

TASR informovala IT Asociácia Slovenska.

pe gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA