J. M. Barroso: Summit EÚ neukončí naše obavy

Brusel 19. októbra (TASR) – Európska únia prijme do konca týždňa zásadné rozhodnutie týkajúce sa ekonomickej krízy v Európe, ale nebude to ešte znamenať koniec našich obáv. Povedal to počas dnešného stretnutia s novinármi akreditovanými v Bruseli predseda Európskej komisie (EK) José Manuel Barroso.

Barroso reagoval na otázky viacerých novinárov, ktorí poukázali na skutočnosť, že pod tlakom predstaviteľov najrozvinutejších krajín sveta zo skupiny G20 sa nemeckí politici stavajú skepticky k chystaným opatreniam na riešenie a ukončenie ekonomickej krízy v Európe, ktoré majú zaznieť na nedeľňajšom (23. 10.) summite EÚ v Bruseli.

"Aj keby sa nám podarilo dosiahnuť politickú dohodu vo všetkých bodoch, o ktorých budeme rokovať, v čo ja pevne dúfam, ešte to neznamená, že nestanovíme dlhodobejšie implementačné obdobie," povedal Barroso pred novinármi a dodal, že nikto nemôže očakávať, že sa v nedeľu na summite EÚ nájde spôsob, ktorý ukončí všetky naše obavy.

Barroso však vyjadril nádej, že summit EÚ a eurozóny zároveň prinesie veľmi zásadné rozhodnutia, na ktorých sa práve v týchto dňoch intenzívne pracuje.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) gl

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA