J. MIŠKOV: Slovensko zvládne prijať niekoľko tisíc utečencov

Bratislava 13. septembra (TASR) - Slovensko zvládne prijať niekoľko tisíc žiadateľov o azyl, tak ako to zvládlo už v nedávnej minulosti, myslí si to predseda mimoparlamentnej strany SKOK Juraj Miškov. "Som presvedčený, že sa o niekoľko tisíc žiadateľov o azyl dokážeme postarať. Slováci v minulosti zvládli oveľa väčšie výzvy, než je 2000 vojnou, tábormi a nebezpečnou cestou skúšaných ľudí.

Bratislava 13. septembra (TASR) – Slovensko zvládne prijať niekoľko tisíc žiadateľov o azyl, tak ako to zvládlo už v nedávnej minulosti, myslí si to predseda mimoparlamentnej strany SKOK Juraj Miškov.

“Som presvedčený, že sa o niekoľko tisíc žiadateľov o azyl dokážeme postarať. Slováci v minulosti zvládli oveľa väčšie výzvy, než je 2000 vojnou, tábormi a nebezpečnou cestou skúšaných ľudí. A je mi ľúto, že väčšina politikov na Slovensku sa to bojí povedať nahlas,” zdôraznil Miškov.

Všetci politici, ktorí dnes ešte stále debatujú, či utečencom pomôcť, alebo nie, sú podľa Miškova nielen mimo, ale aj poškodzujú Slovensko. “Dnes sa treba rozprávať len o dvoch veciach: po prvé, ako krízu riešiť, aby sa neopakovala a aby sa prílev utečencov zastavil. A po druhé, ako tým, ktorí tu už sú, pomôcť,” dodal predseda strany SKOK.

mam ed

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA