Jobbik naďalej trvá na referende o členstve Maďarska v EÚ

Budapešť 23. apríla (TASR) - Maďarská ultrapravicová opozičná strana Jobbik naďalej trvá na tom, že v budúcnosti bude potrebné uskutočniť ľudové hlasovanie o členstve Maďarska v Európskej únii. Predseda parlamentnej frakcie Jobbiku Dániel Kárpát o tom dnes hovoril v komerčnej spravodajskej televízii Hír TV. Podľa jeho slov referendum, ktoré bolo pred vstupom Maďarska do EÚ, bolo zavádzajúce a ...

Budapešť 23. apríla (TASR) – Maďarská ultrapravicová opozičná strana Jobbik naďalej trvá na tom, že v budúcnosti bude potrebné uskutočniť ľudové hlasovanie o členstve Maďarska v Európskej únii. Predseda parlamentnej frakcie Jobbiku Dániel Kárpát o tom dnes hovoril v komerčnej spravodajskej televízii Hír TV.

Podľa jeho slov referendum, ktoré bolo pred vstupom Maďarska do EÚ, bolo zavádzajúce a obsahovalo polopravdy. “Občania by o tom, kde si predstavujú perspektívu svojej krajiny, mali rozhodnúť až vtedy, keď budú mať poznatky o výhodách a nevýhodách tohto členstva,” konštatoval Kárpát.

“Jobbik už dávno tvrdí, že členstvo Maďarska v únii nám spôsobuje vážne hospodárske škody. Vláda bloku strán Fidesz-KDNP mala už dávno pripraviť zhodnotenie tohto členstva,” zdôraznil opozičný politik, podľa ktorého maďarské národné hospodárstvo poškodzujú najmä siete nadnárodných spoločností.

Pritom však predseda Jobbiku Gábor Vona v stredu na schôdzke parlamentného výboru pre rozvoj podnikania povedal, že Maďarsko by v blízkej budúcnosti z EÚ nemalo vystúpiť.

Predseda podľa Hír TV tiež vyjadril podporu zahraničným automobilkám, ktorých výrobné závody sa usadili v Maďarsku. “Každý Maďar je hrdý na tieto podniky, ktoré sú v Maďarsku, a všetci máme záujem na tom, aby sa im dlhodobo darilo,” konštatoval Vona.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach) dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA