Joe Biden uistil ukrajinské prezidenta, že USA pracujú s EÚ na ďalších sankciách

Washington 16. júla (TASR) - Americký viceprezident Joe Biden povedal v utorok ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi, že Spojené štáty pracujú spolu s Európskou úniou na ďalších sankciách proti Rusku v čase stupňovanie konfliktu na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Reuters. "Vodcovia diskutovali o pokračujúcej ruskej podpore separatistov a zjavnej eskalácii v posledných dňoch," ...

Washington 16. júla (TASR) – Americký viceprezident Joe Biden povedal v utorok ukrajinskému prezidentovi Petrovi Porošenkovi, že Spojené štáty pracujú spolu s Európskou úniou na ďalších sankciách proti Rusku v čase stupňovanie konfliktu na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Vodcovia diskutovali o pokračujúcej ruskej podpore separatistov a zjavnej eskalácii v posledných dňoch,” napísal Biely dom o telefonickom rozhovore medzi oboma predstaviteľmi.

“Viceprezident povedal prezidentovi Porošenkovi, že Spojené štáty sa zapojili do rozhovorov s európskymi vodcami” o uvalení sankcií na Rusko “kvôli jeho pokračujúcemu stupňovaní konfliktu,” doplnil Biely dom.

1 izi

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA