Kaddáfí sa ešte dnes ráno ukrýval vo svojich bunkroch na juhu Tripolisu

Brusel 22. augusta (TASR) – Plukovník Muammar Kaddáfí sa stále ukrýva vo svojej rezidencii v Báb al-Azízíja, vyhlásil dnes nemenovaný európsky diplomat pre francúzske médiá.

"Líbyjský vodca sa dnes ráno ukrýval vo svojej dobre stráženej rezidencii Báb al-Azízíja na južnom predmestí Tripolisu," citovala vyjadrenia diplomata z Tripolisu belgická tlačová agentúra Belga.

Diplomat, ktorý sa za posledné dva týždne osobne stretol s Kaddáfím, viac o sebe pre médiá nechcel prezradiť. Spresnil však, že plukovník v rámci tejto rezidencie využíva dômyselný systém bunkrov, aby sa bezpečne ukrýval a chránil.

Kaddáfího hlavná rezidencia Báb al-Azízíja (Nádherná brána) je sústavou vojenských budov a opevnených skrýš s rozlohou šesť hektárov. Od začiatku misie NATO v Líbyi v marci tohto roku bola táto pevnosť častým terčom náletov lietadiel aliancie. Nemenovaný diplomat dnes potvrdil, že vzdušné útoky už zničili väčšinu budov na povrchu, ale podzemné bunkre útokom odolávajú.

Po nedeľňajšom úspešnom vniknutí povstaleckých vojsk do Tripolisu sa dnes prudké boje ozývali aj v blízkosti Báb al-Azízíje. Povstalci vedia, že je to posledná nedobytná bašta líbyjského vodcu.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA