Komisár EÚ Hahn apeloval na Rumunsko, aby viac využívalo prostriedky EÚ

Bukurešť 19. marca (TASR) – Rumunsko doteraz v primalej miere využilo pripravené prostriedky Európskej únie a preto možno v budúcnosti dostane menej.

Rakúsky eurokomisár pre regionálny rozvoj Johannes Hahn apeloval dnes po stretnutí s rumunským premiérom Razvanom Mihaiom Ungureanom v Bukurešti na všetkých zodpovedných, aby využili viac prostriedkov z koša na rozpočtové obdobie 2007-2013, pretože v opačnom prípade im v ďalšom období rokov 2014-2020 hrozia obmedzenia v tejto oblasti.

Pre Rumunsko je v tomto rozpočtovom období pripravených 19,2 miliardy eur, z ktorých krajina využila doteraz iba 6,3 percenta. Odstránenie nedostatkov, ktoré to majú na svedomí, označil nový rumunský premiér za jeden zo svojich prioritných politických cieľov. Táto problematika by mohla rozhodnúť však aj o Ungureanovej politickej budúcnosti, píše nemecká agentúra DPA. Rumunský prezident Traian Basescu totiž vyhlásil, že by ho rád videl ako kandidáta v prezidentských voľbách 2014, v ktorom sa rozhodne o jeho nástupcovi, ak úspešne dostane do krajiny finančné prostriedky EÚ.

3 le juh

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA