Kosorová: Prístupovú dohodu s EÚ podpíše Chorvátsko v Bruseli 9. decembra

Záhreb 10. novembra (TASR) - Prístupovú dohodu medzi EÚ a Chorvátskom podpíšu najvyšší ústavní činitelia postjuhoslovanskej republiky, prezident Ivo Josipovič a premiérka Jadranka Kosorová 9. decembra v Bruseli. V Záhrebe o tom dnes informovala predsedníčka chorvátskej vlády, ktorá to označila za veľkú vec pre celú krajinu. Staneme sa tak de facto členmi Európskej únie, dodala.

Záhreb 10. novembra (TASR) – Prístupovú dohodu medzi EÚ a Chorvátskom podpíšu najvyšší ústavní činitelia postjuhoslovanskej republiky, prezident Ivo Josipovič a premiérka Jadranka Kosorová 9. decembra v Bruseli.

V Záhrebe o tom dnes informovala predsedníčka chorvátskej vlády, ktorá to označila za veľkú vec pre celú krajinu. Staneme sa tak de facto členmi Európskej únie, dodala.

V sídle Európskej únie už skôr avizovaný termín podpísania dokumentu ešte oficiálne nepotvrdili.

Chorvátsko by sa plnoprávnym členom Európskej únie malo stať s platnosťou od 1. júla 2013. Dovtedy však prístupovú dohodu musia ratifikovať všetky členské krajiny únie, vrátane Slovenska. O členstvo v EÚ požiadala krajina v roku 2003 a po spomínanom ratifikačnom procese by sa mala stať jej 28. členom.

Iba päť dní pred plánovaným podpisom dohody, ku ktorej by podľa chorvátskych zdrojov malo prísť na okraji summitu únie, sa v Chorvátsku konajú parlamentné voľby, v ktorých strane premiérky Jadranky Kosorovej hrozí neúspech.

Zdroj: APA

5 le juh

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA