Líbya: EÚ v piatok ruší sankcie proti prístavom, uvoľňuje vklady 28 firiem

Brusel 1. septembra (TASR) - Európska únia rozhodla, že ruší sankcie uvalené na šesť líbyjských prístavov, viacero ropných firiem a bánk. Dnes to oznámila šéfka zahraničnej politiky EÚ Catherine Ashtonová. Zmrazenie vkladov 28 líbyjských subjektov sa skončí v piatok.

Brusel 1. septembra (TASR) – Európska únia rozhodla, že ruší sankcie uvalené na šesť líbyjských prístavov, viacero ropných firiem a bánk. Dnes to oznámila šéfka zahraničnej politiky EÚ Catherine Ashtonová. Zmrazenie vkladov 28 líbyjských subjektov sa skončí v piatok.

"Prechodnej vláde a líbyjskému ľudu chceme poskytnúť zdroje a pomôcť, aby hospodárstvo opäť fungovalo," uviedla Ashtonová podľa agentúry Reuters vo svojom vyhlásení.

Vlády 27 členských krajín únie sa na uvoľnení reštriktívnych opatrení predbežne dohodli v stredu.

"Dnešné rozhodnutie sa týka osobitne líbyjských prístavov, ako aj energetického a bankového sektora. EÚ konala rýchlo v reakcii na vývoj situácie," dodala Ashtonová.

Rozhodnutie oznámili tesne pred otvorením parížskej konferencie "priateľov Líbye," na ktorej sa má skoordinovať medzinárodná pomoc pre politickú a ekonomickú obnovu krajiny po zvrhnutí Muammara Kaddáfího.

1 ari dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA