Lídri EÚ posilnili boj proti ebole miliardou eur

Brusel 24. októbra (TASR) - Vedúci predstavitelia Európskej únie sa v rámci prebiehajúceho zasadnutia Európskej rady dohodli na zdvojnásobení doterajšej finančnej podpory pre boj proti smrtiacej epidémii ebola v Afrike. Doterajších takmer 600 miliónov eur bude zaokrúhlených na jednu miliardu, potvrdil dnes predseda Európskej rady Herman Van Rompuy. "EÚ zvýši svoju finančnú pomoc na boj proti ...

Brusel 24. októbra (TASR) – Vedúci predstavitelia Európskej únie sa v rámci prebiehajúceho zasadnutia Európskej rady dohodli na zdvojnásobení doterajšej finančnej podpory pre boj proti smrtiacej epidémii ebola v Afrike. Doterajších takmer 600 miliónov eur bude zaokrúhlených na jednu miliardu, potvrdil dnes predseda Európskej rady Herman Van Rompuy.

“EÚ zvýši svoju finančnú pomoc na boj proti ebole v západnej Afrike na jednu miliardu eur,” uviedol Van Rompuy v správe pre médiá.

Celkové príspevky z 28 členských krajín únie presiahli sumu 500 miliónov eur. Medzinárodné spoločenstvo pritom “bohatú Európu” kritizovalo, že pre zastavenie jednej z najvážnejších humanitárnych hrozieb súčasnosti nedokáže urobiť viac.

Na summite EÚ bol zároveň zvolený aj koordinátor Európskej únie pre boj s ebolou. Stal sa ním nastávajúci cyperský eurokomisár Christos Stylianidis, ktorému bolo v novej exekutíve EÚ pridelené portfólio pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA