M. ŠEFČOVIČ: EÚ veľmi privíta, ak z volieb v SR vzíde silná proeurópska vláda

Bratislava 26. októbra (TASR) - Európske kruhy a krajiny Európskej únie veľmi privítajú, ak z budúcoročných slovenských volieb vzíde silná proeurópska vláda. Myslí si to podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. "V ťažkých situáciách je vždy veľmi dobré, keď má krajina silnú, stabilnú vládu, ktorá môže rýchlo prijímať efektívne rozhodnutia, ktoré sú niekedy aj veľmi zložité," uviedol v ...

Bratislava 26. októbra (TASR) – Európske kruhy a krajiny Európskej únie veľmi privítajú, ak z budúcoročných slovenských volieb vzíde silná proeurópska vláda. Myslí si to podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

“V ťažkých situáciách je vždy veľmi dobré, keď má krajina silnú, stabilnú vládu, ktorá môže rýchlo prijímať efektívne rozhodnutia, ktoré sú niekedy aj veľmi zložité,” uviedol v rozhovore pre TASR. Taká vláda by podľa neho mala vedieť prijímať záväzky na európskej úrovni a zároveň ich presadiť aj doma v národnom parlamente.

Kríza, ktorá pre euroval na Slovensku nastala a napokon povalila vládu, podľa Šefčoviča veľmi plasticky rozdelila slovenské politické spektrum.

Na jednej strane podľa neho stoja politické strany s veľmi silným európskym postojom a uvedomením si, že riešenie závažných ekonomických problémov môže Slovensko hľadať len v európskej rodine. “A potom sú to tie politické strany, ktoré preferujú iný pohľad,” doplnil.

Podľa Šefčoviča, aj keď u Slovákov čiastočne poklesla dôvera v európske inštitúcie, eurobarometer stále ukazuje veľmi vysoké čísla a vysokú podporu. “Ten pokles je myslím prirodzený, vzhľadom na to, cez aké ťažké obdobie prechádza Európska únia,” zhodnotil.

UPOZORNENIE: TASR vydá k správe zvukový záznam.

taj dab

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA