Macedónsko: Eurokomisár Hahn dosiahol v Skopje dohodu o predčasných voľbách

Skopje 2. júna (TASR) - Eurokomisárovi pre susedskú politiku a rokovania o rozšírení Johannesovi Hahnovi sa dnes v macedónskom Skopje podarilo zrejme dosiahnuť pokrok pri riešení pretrvávajúcej vnútropolitickej krízy v tejto balkánskej krajine. Šéfovia štyroch najvýznamnejších politických strán Macedónska sa dohodli na predčasných parlamentných voľbách v krajine v apríli 2016, informoval v ...

Skopje 2. júna (TASR) – Eurokomisárovi pre susedskú politiku a rokovania o rozšírení Johannesovi Hahnovi sa dnes v macedónskom Skopje podarilo zrejme dosiahnuť pokrok pri riešení pretrvávajúcej vnútropolitickej krízy v tejto balkánskej krajine.

Šéfovia štyroch najvýznamnejších politických strán Macedónska sa dohodli na predčasných parlamentných voľbách v krajine v apríli 2016, informoval v Skopje rakúsky eurokomisár po niekoľkohodinových rokovaniach.

Správu priniesla tlačová agentúra APA, podľa ktorej nie sú zatiaľ známe ďalšie podrobnosti.

Ďalšie stretnutie lídrov macedónskej politickej scény – premiéra Nikolu Gruevského (VMRO-DPMNE), opozičného predáka Zorana Zaeva (SDSM), Aliho Ahmetiho z koaličnej albánskej DUI a Menduha Thaciho z DPA, ďalšieho subjektu zastupujúceho záujmy príslušníkov albánskeho etnika – by sa podľa Hahnových slov malo uskutočniť na budúci týždeň v Bruseli.

Macedónska opozícia avizovala ešte pred dnešným rokovaním na stredu ďalší protestný pochod ulicami Skopje. Pred tamojším sídlom macedónskej vlády pokračuje protestná akcia stúpencov opozície už od 17. mája, pričom jej účastníci požadujú demisiu premiéra a vypísanie predčasných volieb.

Naopak, stúpenci súčasnej macedónskej vlády sa grupujú v okolí sídla parlamentu v hlavnom meste.

5 le gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA