Maďarsko odmieta kvóty a obráti sa na Súdny dvor Európskej únie

Budapešť 2. novembra (TASR) - Maďarská vláda považuje aj naďalej prerozdelenie migrantov v Európskej únii na základe kvót za nezmyselné, neprijateľné a protiprávne, vyhlásil dnes v parlamente minister riadiaci Kabinet úradu predsedu vlády Antal Rogán. Podľa komerčnej spravodajskej rozhlasovej stanice InfoRádió šéf rezortu povedal, že Maďarsko sa v otázke návrhu systému kvót obráti na Súdny ...

Budapešť 2. novembra (TASR) – Maďarská vláda považuje aj naďalej prerozdelenie migrantov v Európskej únii na základe kvót za nezmyselné, neprijateľné a protiprávne, vyhlásil dnes v parlamente minister riadiaci Kabinet úradu predsedu vlády Antal Rogán.

Podľa komerčnej spravodajskej rozhlasovej stanice InfoRádió šéf rezortu povedal, že Maďarsko sa v otázke návrhu systému kvót obráti na Súdny dvor Európskej únie.

“Systém kvót EÚ je vlastne povinné presídľovanie, ktoré z pohľadu Maďarska znamená ročne vyše 13.000 ľudí,” povedal Rogán a dodal, že v priebehu piatich rokov by to znamenalo prijať toľko ľudí, koľko má Segedín – štvrté najväčšie mesto Maďarska.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach) gon

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA