Medvedev bude na summite EÚ-Rusko čeliť nepríjemným otázkam

Brusel 12. decembra (TASR) – Ruský prezident Dmitrij Medvedev, ktorý tento týždeň zavíta do Bruselu na summit EÚ-Rusko, bude čeliť otázkam o príprave, priebehu a výsledkoch nedávnych parlamentných volieb v Rusku. Novinárom akreditovaným v Bruseli to dnes uviedla Maja Kocijančičová, hovorkyňa šéfky európskej diplomacie Catherine Ashtonovej.

Viacerí lídri členských štátov EÚ dali najavo, že summit EÚ-Rusko, ktorý sa koná v dňoch 14. a 15. decembra v Bruseli, využijú na to, aby vyspovedali ruského prezidenta na tému parlamentných volieb do Štátnej dumy. Dôvodom má byť postoj oficiálnych ruských úradov, ktoré odmietli zaregistrovať viacero opozičných politických strán.

"Áno, očakávame, že takéto otázky budú položené," odpovedala hovorkyňa Európskej komisie na otázky novinárov, či sú takéto správy pravdivé.

Hovorkyňa EK Kocijančičová zároveň zopakovala, že Európska komisia privítala rozhodnutie prezidenta Medvedeva, ktorý sa rozhodol ustanoviť vyšetrovaciu komisiu na objasnenie volebných podvodov, ku ktorým malo dôjsť počas nedávnych volieb.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA