Mimoriadny summit eurozóny bude zrejme už koncom januára

Brusel 15. decembra (TASR) – Lídri Európskej únie sa stretnú na ďalšom mimoriadnom summite eurozóny zrejme už koncom januára alebo začiatkom februára, povedal dnes predseda Európskej rady Herman Van Rompuy. Dôvodom je posilňovanie protikrízových opatrení zo strany EÚ.

Hlavnou pracovnou náplňou mimoriadneho summitu eurozóny budú opatrenia týkajúce sa implementácie ešte prísnejších rozpočtových pravidiel, na ktorých sa predsedovia vlád a prezidenti členských štátov EÚ dohodli 9. decembra.

Medzi hlavné témy bude patriť aj návrh textu novej medzivládnej dohody, ktoré chcú lídri 17 krajín eurozóny premeniť na platný legislatívny dokument.

"V časoch ekonomickej stagnácie a kvázi recesie je veľmi dôležité, aby sme mali tieto záležitosti na našom pracovnom stole," povedal Van Rompuy. Dodal, že na mimoriadnom summite by sa lídri EÚ mali venovať aj témam ako konkurencieschopnosť a vytváranie nových pracovných príležitostí.

Po skončení decembrového summitu EÚ a už vrcholoví politici neplánovali ďalšie takéto stretnutia pred tradičným summitom EÚ, ktorý sa uskutoční začiatkom marca.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA