Minister financií I. Mikloš naznačil, že euroval na Slovensku prejde

Luxemburg 4. októbra (TASR) – Slovenský parlament tento mesiac pravdepodobne schváli navýšenie eurovalu. Po pondelňajšom rokovaní ministrov financií krajín eurozóny v Luxemburgu to uviedol predseda euroskupiny luxemburský premiér Jean-Claude Juncker.

Slovensko na schôdzke zastupoval minister Ivan Mikloš, ktorý podľa Junckera "naznačil, že dôjde k pozitívnemu hlasovaniu". Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

Parlament v Bratislave rozhodne o zmenách v Európskom fonde finančnej stability (ESFS) do 14. októbra, teda ešte pred summitom EÚ, potvrdil na stretnutí Mikloš.

"Informoval som o tom, že to bude schvaľované 11. októbra, najneskôr však 14. októbra, teda ešte pred Európskou radou," uviedol minister pre novinárov.

Mikloš ostatným predstaviteľom vysvetlil situáciu na Slovensku ohľadom politickej podpory pre ratifikáciu zmien v eurovale. Konštatoval, že všetky kompetencie ohľadom rokovania o týchto záležitostiach prevzala na seba premiérka Iveta Radičová.

"Naši partneri zobrali na vedomie informáciu, že slovenský parlament rozhodne tak alebo onak v týždni pred Európskou radou," konštatoval.

Podporiť navýšenie eurovalu, dohodnuté na júlovom summite eurozóny, odmieta na Slovensku koaličná strana SaS. Presný termín hlasovania, ako aj postup vládnych strán v tejto otázke bude témou dnešnej podvečernej koaličnej rady.

2 20 hol

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA