Ministerka spravodlivosti USA je sklamaná rozhodnutím EÚ obmedziť zdieľanie dát

Londýn 9. decembra (TASR) - Americká ministerka spravodlivosti Loretta Lynchová dnes v Londýne vyjadrila sklamanie na tým, že Európsky súdny dvor vyhlásil v októbri za neplatnú transatlantickú dohodu o zdieľaní osobných údajov medzi Európskou úniou a USA, ich ochrane a ukladaní. "Je veľkým sklamaním, že Európsky súdny dvor - v prípade založenom na nepresných a zastaraných správach z médií - ...

Londýn 9. decembra (TASR) – Americká ministerka spravodlivosti Loretta Lynchová dnes v Londýne vyjadrila sklamanie na tým, že Európsky súdny dvor vyhlásil v októbri za neplatnú transatlantickú dohodu o zdieľaní osobných údajov medzi Európskou úniou a USA, ich ochrane a ukladaní.

“Je veľkým sklamaním, že Európsky súdny dvor – v prípade založenom na nepresných a zastaraných správach z médií – nedávno zrušil “Dohodu o bezpečnom prístave”, ktorá umožňovala tisícom spoločností ľahko presúvať osobné údaje z EÚ do USA, povedala vo svojom vystúpení na tému boja s terorizmom. Citovala ju agentúra Reuters.

“Veľmi nás znepokojuje, že legislatíva o ochrane osobných údajov, ktorá robí pokroky v Európskom parlamente, môže ďalej obmedziť transatlantické zdieľanie dát,” pokračovala ministerka obrany. Ako dodala, USA uzavreli dohody o zdieľaní informácií so 45 partnermi, aby mohli identifikovať a vypátrať podozrivých z terorizmu.

Toto partnerstvo podľa Lynchovej umožnilo Interpolu získať profily 4000 zahraničných bojovníkov.

1 žab dem

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA