Mladí dobrovoľníci z členských štátov EÚ sa stretli v Bruseli

Brusel 7. septembra (TASR) – Päťdňové zasadanie Konventu mládeže o dobrovoľníctve sa dnes začalo v Bruseli.

Konvent s účasťou mládeže zo všetkých štátov únie je najväčšou akciou európskej mládeže v tomto roku, ktorý EÚ vyhlásila za Rok dobrovoľníctva. Akciu podporuje Európsky parlament, na pôde ktorého prebiehajú mnohé podujatia. Slovenská europoslankyňa Katarína Neveďalová je podpredsedníčkou Fóra európskej mládeže, ktoré konvent zorganizovalo.

Konvent mládeže sa skončí v nedeľu. Na akcii, ktorá je najväčším podujatím mládeže v tomto roku, sa zúčastňuje vyše 1000 mladých ľudí zo všetkých 27 členských krajín Európskej únie.

Spomedzi desiatky naplánovaných aktivít predstavitelia 80 mládežníckych organizácií a ich partneri vybudujú priamo v areáli Európskeho parlamentu tzv. Dedinu dobrovoľníctva. Oficiálne otvorenie dediny sa uskutoční 8. septembra za prítomnosti belgickej princeznej a podpredsedníčky Európskeho parlamentu Isabelle Durantovej.

Do programu mladých dobrovoľníkov bola zahrnutá aj konferencia, na ktorej sa bude diskutovať o Charte práv dobrovoľníkov. Očakávajú sa interaktívne rozhovory, pracovné stretnutia a školenia na tému dobrovoľníctva.

Pre mladých Európanov sú pripravené sprievodné kultúrne akcie, napríklad hudobný festival "YO! Fest", na ktorom sa okrem iných zúčastnia Hot Chip DJ Set – Al Doyle, Motel Connection, Ojos de Brujo, La Chiva Gantiva a ďalší súčasní európski hudobníci a kapely.

(spravodajca TASR Jaromír Novak) hy

Leave a Comment

REKLAMA

REKLAMA